Idegenben nyert a KB Autoteam SE

Bár Virág Erika edző féltette csapatát a mai idegenbeli találkozótól, a KB Autoteam SE azonban erre az aggodalomra rácáfolt magabiztos győzelmével a Bácsalmás ellen. A megyei női kézilabda bajnokság soros fordulóját vasárnap délután a Bácsbokodi Sportcsarnokban játszotta a halasi együttes és már az első játékrészben megnyugtató fölényt harcolt ki, amit a második félidőben kicsit még növelni is képes volt. PVSE Bácsalmás – KB Autoteam SE 22-29 (7-13)

Egy hete a Kalocsát nagy gólkülönbséggel legyőző KB Autoteam SE edzője, Virág Erika óvatosan nyilatkozott az NB-II-t is megjárt Bácsalmás elleni mérkőzésről. Jó taktikának bizonyult a jobb félni, mint megijedni hozzáállás, mert a találkozó elejétől vezetett és irányította a mérkőzést a halasi csapat. Az első félidő utolsó hét percében parádés játékkal, hatszor találtak a hazaiak hálójába Nagy Mariannék, míg csak egyet kaptak. A koncentrált, támadó szellemű játékot a második játékrészben folytatta a tizenegyszeres megyei bajnok és biztosan hozta el a két pontot a Bácsbokodon lejátszott mérkőzésen Bácsalmástól.

PVSE Bácsalmás - KB Autoteam SE 22 – 29 (7-13)
Bácsbokodi Sportcsarnok, 2015. november 22. 15.00 óra
Játékvezetők: Járdi Ádám, Horváth Zoltán
Hétméteres: 7/7 - 4/4, figyelmeztetés: 3/2, kiállítás: 2/3
A mérkőzés alakulása: 15. p.2-5; 28. p. 6-13; 42. p. 11-19; 51. p. 16-26; 57. p. 21-28.

Gólszerzők:

PVSE Bácsalmás: Dr. Barna Brigitta 7/7, Fenyvesi Éva 2, Hankószki Fanni 3, Madarász Dóra 2, Mándits Dzsesszika 3, Nikolits Marija 2, Piukovics Nóra 3.

KB Autoteam SE: Csehó-Kovács Nikolett 3, Csősz Szilvia 1/1, Makai Katalin 1, Dudás Katalin 1/1, László Krisztina 2, Csordás Renáta 6, Nagy Marianna 9/2, Baksa Nikolett 3, Tóth Lili 3.

Következő forduló: 2015. november 29-én, 16:00 óra, Kiskunhalas, Horváth István Sportcsarnok. KB Autoteam SE – Kiskunmajsai KC.